Kawa Indonezja

32,00 zł
Brutto

Coffcak Organic

redeem
Kupując ten produkt możesz zebrać (w zależności od opcji) do 32 punktów lojalnościowych . Twój koszyk będzie zawierał 32 punktów Punkty możesz wymienić na kod rabatowy 1,23 zł .


poziom palenia
mielona/ziarno
waga
Ilość

Indonezja Coffcak Organic

 

palenie: jasne,  średnie

 

Kawa produkowana jest przez rodzinę eksporterów kawy w regionie Central Aceh pomiędzy Tengah i Bener Meriah - znanym z upraw kawy. Firma prowadzona jest przez kobiety i w większości kobiety znajdują w niej zatrudnienie. Firma ta ma 25-letnie doświadczenie w produkcji kawy, wykorzystując swoją pozycje do promocji kobiet w biznesie, oraz wprowadzania młodego pokolenia plantatorów.

Po zebraniu ziarenka podlegają fermentacji tlenowej, później sa płukane i sortowane. Wstępne i końcowe suszenie odbywa się na słońcu

 Kawa którą prezentujemy, znacznie różni się od dotychczasowych kaw z Sumatry. Ze względu na jakość ziaren i ich obróbkę, posiada bardzo niewiele ziemistości (która jest charakterystyczna dla kaw z Indonezji), za to jest bardzo słodka, owocowa, pomarańczowa, a jednocześnie posiada nutkę przyjemnej cytrynowej kwasowości, oraz delikatny dymny aromat. Bardzo ładny aromat podczas mielenia. Wszystko to daje  bardzo zaskakujący i przyjemny efekt  w filiżance. 

 

Informacje:

 

region: Central Aceh;

wysokość: 1200 - 1500 mnpm;

obróbka: wet-hulled;

odmiany: Typica, Caturra, Catimor;

certyfikaty: FairTrade, Organic;

ocena: 84 pkt;

ziarenka: 15-19;

zbiór: 2023

 

Aromat/smak: cytryna, żółte owoce, inne owoce, mleczna czekolada, cukier trzcinowy, przyprawy. Średnia kwasowość, średnie body, umiarkowany posmak.

Kawa Indonezja Coffcak

Opis

Jakość kawy
Premium
Mieszanki / kawa jednorodna
Kawa jednorodna
Kawa
100% Arabika
Kontynenty
Azja
poziom palenia
palenie średnie
Kawa organiczna certyfikowana
Kawa organiczna

Specyficzne kody

MPN
KAWA-GREGORIO-112
Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Kawa Indonezja

32,00 zł
poziom palenia:
mielona/ziarno:
waga: