Czekolada do picia

33,00 zł
Brutto

ciemna 72%

 

Pośpiesz się! Tylko 6 szt. w magazynie!

redeem
Kupując ten produkt możesz zebrać (w zależności od opcji) do 33 punktów lojalnościowych . Twój koszyk będzie zawierał 33 punktów Punkty możesz wymienić na kod rabatowy 1,27 zł .


Ilość

Czekolada pitna 72%

Idealnie gęsta, prawdziwa czekolada ciemna do picia na gorąco o wysokiej zawartości kakao (70%).

Przygotuj w domu gęstą czekoladę do picia.  Wystarczy chwila aby przygotować filiżankę gęstej, aksamitnej czekolady na gorąco z aromatycznych ziaren kakao.

Beskid ciemna / gorzka czekolada do picia 70%

Czekolada pitna, czekolada do picia na gorąco, czekolada na gorąco

Kiedy przychodzi chłodniejsza pora, zmieniamy nieco nasze upodobania kulinarne. W naszym codziennym menu pojawiają się potrawy, których raczej unikamy letnią porą. Aby poprawić sobie nastój w chłodne dni chętnie sięgamy po kubek rozgrzewającej czekolady do picia.

Nasza słodka propozycja to ciemna czekolada do picia o 70% zawartości kakao.

Czekolada rzemieślnicza od ziarna do tabliczki, która powstaje z mieszanki aromatycznych ziaren kakaowca pochodzących z Peru region Satipo oraz z Kolumbii region Tumaco.  Rafinowana (rozdrabniana) i konszowana (mieszana) w tradycyjnym kamiennym młynie ponad 70 godzin. Dowiedz się więcej, jak robimy naszą czekoladę ?]

Waga: 200g

Skład: ziarna kakaowca (Peru Satipo, Kolumbia Tumaco), cukier, lecytyna sojowa

 

Jak przygotować ciemną czekoladę na gorąco do picia ? 

Wiele osób zadaje nam pytania jak przygotować dobrą czekoladę do picia na gorąco. Podczas przygotowywania powinniśmy pamiętać, aby nie zagotowywać czekolady, jedynie podgrzać do ok. 60 – 70 stopni i podczas przygotowywania  powinniśmy ją cały czas powoli mieszać, dobra czekolada nie lubi pośpiechu.

 

Proporcja 1

Filiżanka bardzo gęstej ciemnej czekolady 

Porcja 140 ml – filiżanka

Przygotuj ok. 70 ml śmietanki 18 % (lub 35 ml śmietanki 30% i 40 ml mleka),  dodaj ok. 70 gr czekolady. Podgrzewaj do ok. 60 – 70 stopni powoli mieszając, aż do momentu, kiedy czekolada rozpuści się. Po roztopieniu czekolada jest gotowa do picia.

Propozycja 2

Kubek ciemnej czekolady do picia

Porcja ok. 230 ml – kubek

Przygotuj 200 ml mleka, dodaj 2 łyżki stołowe czekolady (ok. 30 gr). Podgrzewaj cały czas mieszając, aż do momentu rozpuszczenia się czekolady.

 

Smacznego !

72 ciemna czekolada

Opis

czekolada ciemna
czekolada ciemna
czekolada do picia
czekolada pitna

Specyficzne kody

Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Czekolada do picia

33,00 zł