NOWOŚĆ !!! RWANDA SEGIN 1

.

NOWOŚĆ !!!!

GWATEMALA BETELGEUSE

NOWOŚĆ !!! GWATEMALA VOLCAN THE CERRO QUEMADO

NOWOŚĆ !!! MEKSYK ARA MACAU - ORGANIC

NOWOŚĆ !!! KOLUMBIA PANCHE SIQUILA - organic

NOWY DOSTAWCA CZEKOLAD !!!!!! Czekolady Beskid - mleczne, ciemne, białe, smakowe .... duży wybór , wspaniały smak;

previous arrow
next arrow
Slider
mieszanka - Wyspy wulkaniczne - espresso

mieszanka - Wyspy wulkaniczne - espresso

9.50 zł
* Waga kawy:

* Mielona / W ziarnach:

  


 Espresso "Wyspy wulkaniczne"

100% arabika - mieszanka.

Teraz lekko zmieniona - co dało jej jeszcze lepszy smak

Autorska mieszanka palarni Gregorio, złożona z wysokiej jakości kaw rosnących na żyznych glebach wulkanicznych małych egzotycznych wysp oceanicznych z niewielkim dodatkiem kawy brazylijskiej. Niezwykle wyrafinowane espresso, pełne słodyczy z wyczuwalnymi nutami czekolady, bez wyraźnej kwasowości, lecz z towarzyszącymi lekkimi orzeźwiającymi słodkimi akcentami owocowymi. Łączy nuty karmelu z przyjemną wonią zdecydowanego palenia dając espresso bogate w smaku.

Najlepsza jako tradycyjne espresso a także z dodatkiem spienionego mleka. Stworzona do parzenia w ekspresie ciśnieniowym.

Bardzo dobrze smakuje parzona w kawiarce a także tradycyjnie.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz
  • Espresso
    Crema obfitsza i trochę trwalsza niż z Portofino. Smak to mocniejsza czekolada, z minimalną czekoladową goryczką. Właściwie bez kwaskowatości, ale jest niewielki słodkawy owocowy akcent trudny do sklasyfikowania, który ożywia napar. Posmak czekoladowy, trwały. Wyspy wulkaniczne były dla mnie lepsze od Portofino. Żonie „wulkaniczne americano” również bardziej smakowało. Ale prawdę powiedziawszy te mieszanki fajnie się uzupełniają, bo mają trochę inny charakter. Jedna jest orzechowa, a druga czekoladowa.

    Aeropress
    Napar był bardzo fajny. W smaku jest owocowy słodkawy akcent i czekolada. Zrobiłem tylko jedną próbę w temperaturze 85°C, w wyższej czekolady powinno być trochę więcej.