Kawa Salwador

31,00 zł
Brutto

Saturninus

redeem
Kupując ten produkt możesz otrzymać do 31 punktów lojalnościowych . Twój koszyk będzie zawierał 31 punktów Punkty możesz wymienić na kod rabatowy 0,82 zł .


poziom palenia
mielona/ziarno
waga
Ilość

SALWADOR SATURNINUS

 

 palenie: średnie;

 

 Salwador jest jednym z krajów, w którym główną gałęzią rolnictwa jest uprawa kawy (12% upraw to kawa). Uprawiana jest ona w 6 regionach, z których każdy ma swój odrębny profil smakowy. Kawa pochodzi z regionu Apaneca-Ilamatepec - jest to region w którym umiejscowiona jest większość plantacji, z których pochodzą najlepsze kawy z Salwadoru. Jest to region górzysty o wysokości od 500 do 2365 mnpm. W regionie tym znajduje się najbardziej znany wulkan w Salwadorze - Santa Ana, który ostatnio wybuchał w 2005 roku.

Kawa pochodzi z plantacji o wielkości 50ha, a drzewka mają średni wiek 20 lat. Rosną one na glebach piaszczysto-gliniastych. Dzięki zastosowaniu drzew, krzaczki kawy nie są wystawione na bezpośrednie działanie słońca. Kawa kwitnie kwiecień-maj, zbiór odbywa się w miesiącach styczeń-luty. 

Kawa ta ma średnie body, średnią kwasowość. Jest kremowa, nuty różnych owoców mieszają się z nutami karmelu, czekolady, przypraw i suszonej żurawiny.

 

Informacje:

 

region: Apaneca - Ilamatepec;

wysokość: 1400 mnpm;

ziarna: 16-19;

obróbka: semi - washed;

odmiany: Catimor;

ocena: 83.75 pkt;

zbiór: 2021/22

 

Aromat/smak: nuty różnych owoców; suszona żurawina; kakao; karmel; cukry; wanilia; przyprawy; aromatyczne zioła.

Kawa Saturninus

Opis

Jakość kawy
Premium
Mieszanki / kawa jednorodna
Kawa jednorodna
Kawa
100% Arabika
Kontynenty
Ameryka Srodkowa

Specyficzne kody

Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Kawa Salwador

31,00 zł
poziom palenia:
mielona/ziarno:
waga: