Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Honduras Santa Teresa Farm

Honduras Santa Teresa Farm

34.80 zł
Stopień palenia Honduras:

Waga kawy:

Mielona / W ziarnach:

 HONDURAS SANTA TERESA - specialty

 

 

Kawy z Hondurasu - przez wielu niedoceniane, jednak niesłusznie, jest to jednak kraj w którym produkcja kawy wzrasta. Bardzo dobre warunki klimatyczne (podobne do Gwatemali), powodują, że uzyskuje się tam kawy coraz wyższej jakości.

  

Właścicielem farmy jest Don Lucio. Rozpoczął produkcję kawy w roku 1998. Początkowo bez sukcesów, gdy oddawał ziarna do zbiorczego młyna. W 2013 roku, dzięki dofinansowaniu, zostały ulepszone metody upraw, jak również utworzono młyn bezpośrednio na farmie. Od tego czasu kawy z tej farmy zaczęto zaliczać do kaw z segmentu specialty, i zaczęły one zdobywać nagrody.

Obróbka:

Zbiór odbywa się zazwyczaj od grudnia do marca. Zbierane są tylko dojrzałe owoce, a następnie od razu przetwarzane na mokro w młynie znajdującym się na terenie farmy. Następnie owoce przechodzą proces fermentacji, który zazwyczaj trwa około 36 godzin. Ziarna są płukane i następnie "moczone" przez kolejne 24 godziny w czystej wodzie. Metoda ta pozwala na całkowite usunięcie śluzu z nasion. Następnie kawa jest suszona do osiągnięcia wilgotności na poziomie 11 %. 

Kawa jest wyjątkowo słodka, a jednocześnie soczyście owocowa, z przyjemną delikatną nutką limonki.

Informacje:

region: Intibuca;

farma: Santa Teresa;

odmiana: Caturra, Catuai;

obróbka: na mokro, suszona na słońcu;

wysokość: 1400 m.n.p.m.;

gleba: piaszczysto-gliniasta;

drzewa zacieniające: sosny

ocena ogólna: 87,5;

zbiór: 2016

 

Aromat: miękki i owocowy. Nuty karmelu, czekolada, jabłka, orzechy.

Smak: miękki i owocowy, ciemna herbata, brzoskwinie, czerwone owoce, białe winogrona, malina, limonka;

 

 

Dodaj komentarz
  • Gość - guest

    Skończyłem już kawę Honduras S Teresa -piątka z plusem , aromat po zmieleniu wspaniały, smak wysokie loty,