Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Honduras Copan Cosagual Organic

Honduras Copan Cosagual Organic

21.50 zł
Waga kawy:

Mielona / W ziarnach:

 

  

 HONDURAS COPAN COOPERATIVE COSAGUAL SHG ORGANIC

 stopień palenia: średnie

Kawa z Hondurasu jest mniej znana, jest to jednak kraj w którym produkcja kawy wzrasta. Większość produkcji to kawy gorszej jakości, przemysłowe wykorzystywane przez duże komercyjne palarnie. Są jednak również kawy wysokiej jakości, jedną z takich kaw właśnie Państwu oferujemy.

Kawa oferowana przez nas pochodzi z  plantacji Cooperative Capucas. Plantacja powstała w 1885 roku. Początkowo uprawiany był na niej głównie tytoń, a kawa w niewielkiej ilości do użytku własnego. W latach '60 XX wieku syn założyciela wyjechał do Kostaryki, aby tam uczyć się uprawy kawy. Po powrocie zmieniono profil uprawy z tytoniu na kawę. W krótkim czasie plantacja stała się jednym z lepszych producentów kawy w Hondurasie. Farma położona jest w sąsiedztwie Parku Narodowego "Celaque", region również jest znany ze względu na ruiny budowli Majów. Teren ten jest idealny do uprawy kawy, ze względu na glebę, oraz wysokość upraw. Farma wyposażona jest w bardzo nowoczesne urządzenia do obróbki. Kawa z tej farmy znana jest ze względu na bardzo dobre body i smak, oraz czekoladowy aromat.

  

 

Informacje:

region: EL TRIUNFO, COLINAS, SANTA BARBARA

wysokość: 1400 - 1800 mnpm

farma: Coop. Capucas

odmiany: Catuai

obróbka: myta

certyfikacja ORGANIC, premium 17/18;

ocena: 84 pkt

zbiór: 2017

aromat: intensywny, pełny, orzechy, orzeszki ziemne;

smak: bardzo czysty, nuty kakao, ciemnej czekolady, karmelu oraz żółtych owoców, dobrze zbalansowana;

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy